Pociąg, autobus, samolot, a może autostop? Po czasie zapomnienia, bezgotówkowe podróże, wracają do łask dzięki najnowszym rozwiązaniom mobilnym. Razem z ekipą Lizard Media postanowiliśmy przetestować, jak działa mobilny autostop w aplikacji Yanosik.

„Real-time ridesharing to autostop naszych czasów” – mówi Paweł Biliński nasz UX manager  

„Wystarczy jedno kliknięcie i już dziesiątki, jeśli nie setki kierowców, przejeżdżających daną trasą, dostaje powiadomienie informujące o naszym położeniu i gotowości do podróży. Najlepsze, że to rzeczywiście działa” – dodaje.

Yanosik to również serwis carpoolingowy, jednak funkcja dla autostopowiczów to coś, co wyróżnia tę aplikację spośród innych serwisów tego typu w Polsce. Możliwość podróżowania zupełnie za darmo – zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli właściciela pojazdu. Yanosik Autostop nie tylko wspomaga kierowców w oszczędnościach związanych z paliwem oraz eksploatacją samochodu, ale umożliwia umilenie sobie czasu podróży rozmową z nowo poznaną osobą.

Lizard Media

Lizard Media testuje Yanosik Autostop

Osoby, które praktykują bezkosztowe podróżowanie, mogą pobrać na swoje smartfony aplikację Yanosik AutoStop zupełnie za darmo. OK, ale większość z Was zastanawia się jak to działa. Już piszemy. Będąc bezpośrednio na drodze należy wprowadzić swój cel podróży, a sygnał GPS przekazuje nasze położenie kierowcom w okolicy jadącym z Yanosikiem. Wszystko dzieje się tu i teraz, bez konieczności wcześniejszego umawiania. Podoba się?

Fajnie od czasu do czasu wstać od komputera, wyjść z TestLabu i zrobić coś nieszablonowego. Oczywiście nikt z nas nie skusił się żeby “rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady”, ale pomarzyć można – czasami nawet trzeba!

 

0