Chłopaki dali czadu, chociaż jak wiadomo przygotować się trzeba wcześniej i pracowali nad swoimi prezentacjami w wolnym czasie. Chwała im za to i gratulacje ponieważ w wykładach uczestniczyło w sumie prawie 200 osób.

Sławek Kittner z Lizard Media na WeBB MeetUp 2016

Sławek Kittner podczas prelekcji na WeBB MeetUp 2016.

Sławek Kittner na bielskim WeBB MeetUpie 2016 mówił o Elasticsearch, Logstash & Kibana czyli monitoringu i logowaniu aplikacji/systemów. Sławek to doświadczony developer z kilkunastoletnim stażem, którego zawsze warto słuchać uważnie, ponieważ każdy przykład wesprze wieloma przykładami z projektów z różnych branż. Bezcenne. 

„Mam nadzieję, że zachęciłem uczestników WeBB MeetUpu do skorzystania z efektywnych narzędzi analizy ich pracy” – mówi Sławek Kittner. „- W naszej codziennej pracy ciągle szukamy efektywności, chcemy robić te same rzeczy lepiej i szybciej, aby mieć czas na inne rzeczy. Wydaje mi się, że po tym wykładzie sporo osób będzie miało więcej przyjemności w zwykle żmudnej analizie logów i o to chodziło” – mówi Sławek.

W tym samym czasie Mateusz Biliński w krakowskim Business Linku w ramach cyklicznych warsztatów StartUp LAB, omawiał kwestie bezpieczeństwa aplikacji dla iOSa. Mateusz to również doświadczony programista, który swoje umiejętności zdobywał i nadal zdobywa pracując dla największych brandów w Polsce i na świecie. Krakowscy entuzjaści iOSa mieli więc ucztę informacyjną i zastrzyk porządnej praktycznej wiedzy.

„Wielu twórców aplikacji dla iOS pozostawia sprawy bezpieczeństwa na poziomie systemu operacyjnego.” – mówi Mateusz Biliński. „- Te najlepsze aplikacje jednak mają swoje własne zabezpieczenia, które eliminują zagrożenie wynikające z ewentualnych dziur w systemie. Myślę, że zachęciłem kilka osób do wyróżnienia swoich aplikacji poprzez dbałość o bezpieczeństwo, efekty dla użytkowników aplikacji będą ewidentne” – mówi Mateusz.

Mateusz Biliński Lizard Media Startup Lab

Mateusz Biliński z Lizard Media podczas prelekcji w ramach Startup Lab Business Link Kraków

Bardzo cieszymy się zawsze, gdy nasi koledzy dzielą się wiedzą na seminariach, konferencjach i wykładach. To fajna okazja do zobaczenia gdzie są jako programiści, do spotkania z ludźmi i rozmowy o projektach o których nie słyszymy na co dzień. To również moment w którym dokładamy cegiełkę do społeczności Open Source z której projektów korzystamy stale.

1